طرز تهیه “نان پنچیک کرم دار”

طرز تهیه نان پنجیک
امروز می خواهیم طرز تهیه یک نان متفاوت را در خانه به شما عزیزان آموزش دهیم.طرز تهیه نان پنچیک کرم دار را در حرف رنگی ببینید.

طرز تهیه نان پنچیک کرم دار

نان پنجیک کرمدار خوشمزه را در فر بپزید. این نان یه نوع نان خوشمزس که شبیه پیراشکی کرم داره با این تفاوت که به جای سرخ شدن تو روغن تو فر درست میشه و خیلیم خوشمزس.

مواد لازم نان پنجیک کرم دار حرف رنگی

مواد لازم نان پنجیک کرم دار :

تخم مرغ 2 عدد
آرد 400 گرم
خمیرمایه فوری 1 ق غ
شیر ولرم 1/2 پیمانه
روغن مایع 50 گرم
شکر 50 گرم
وانیل 1/8 ق چ
نمک 1 پنس

کرمفیل زعفرانی :
شیر 1 پیمانه
زرده تخم مرغ 2 عدد
شکر 80 گرم
نشاسته ذرت 2 ق س
وانیل 1/4 ق چ
کره 25 گرم
زعفران یا پودر کاکائو در صورت تمایل مقداری

دستور پخت نان پنجیک کرم دار

خمیرمایه و یک قاشق از شکر را روی شیر ولرمی که انگشت را نمیسوزاند بپاشید و روی ظرف را با نایلون بپوشانید و 10 دقیقه زمان دهید تا خمیرمایه عمل کند.
تخم مرغ و بقیه شکر و وانیل را کمی بزنید تا مخلوط شوند سپس روغن را نیز اضافه کرده و در حد مخلوط شدن بزنید. خمیرمایه عمل آمده را به مواد اضافه و مخلوط کنید.
کم کم آرد و نمک سه بار الک شده را اضافه کنید تا خمیر جمع شود. ممکن است آرد کمتر یا بیشتری نیاز شود.
خمیر را روی سطح آردپاشی شده برای 10 دقیقه ورز دهید سپس چانه کنید و در کاسه ای که چرب کرده اید برای حدود 90 دقیقه در محیط گرم استراحت دهید تا حجم خمیر 2 برابر شود.
بعد از استراحت، روی سطح آردپاشی شده کمی خمیر را ورز دهید و پف اضافه آنرا بگیرید سپس گلوله هایی به سایز نارنگی (حدود 50 تا 80 گرمی) جدا کنید و با فاصله در سینی فر بچینید.
روی سینی پارچه مرطوبی بکشید و اجازه دهید چانه های خمیر حدود 30 دقیقه در محیط استراحت کنند تا کمی حجیم شوند، در این فاصله فر را با دمای 180 گرم کنید و یک کاسه آب داخل فر قرار دهید تا رطوبت کافی فراهم شود.
روی چانه ها را با شیر رومال کنید و سینی را برای حدود 15 تا 20 دقیقه در فر گرم قرار دهید، نیازی به برشته شدن بیش از حد نان نیست.
برای تهیه کرم، زرده های تخم مرغ و شکر و وانیل را کمی بزنید تا کرم رنگ شود، سپس نشاسته ذرت را اضافه و مخلوط کنید، به آرامی شیر داغ را اضافه و همزمان به زدن ادامه دهید تا تخم مرغ نبرد، خوب که مخلوط شدند روی شعله ملایم قرار دهید و مدام هم بزنید تا زمانیکه کرم غلیظ شود.
در صورت تمایل میتوانید مقداری زعفران یا پودر کاکائو یا هر اسانس و طعم دهنده دلخواه دیگر به کرم اضافه کنید. حدود 15 دقیقه برای پخت کرم نیاز است. کرم که از دما افتاد بلافاصله داخل قیف بریزید یا روی سطح آنرا با نایلون بپوشانید تا رویه نبندد.
بعد از پخت و خنک شدن نان ها، آنها را برش بزنید و با کرم پر کنید و مقداری پودرقند روی نان الک و سرو کنید.
با این میزان مواد 12 نان پنچیک کرم دار خواهید داشت. ‌

رای دهید

یک دیدگاه برای ”طرز تهیه “نان پنچیک کرم دار”“ نوشته شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *